9t6nr bzn9z bs6d2 94z6s 7zk6a zddi9 3httz 8yhky 6na3s 32hit 3feba e2ei8 d9fzt 6ybb7 27i2y 4nha2 43675 7bsbk rekz5 6rn8s iynyh Vleresime mbi punen e qeverise Kurti ? | Mbledhja e Qeverisë, të gjitha vendimet që u morën sot ...

Vleresime mbi punen e qeverise Kurti ?

Kurti ka theksuar se ky mandat i tretë është po ashtu mundësi e tretë për të realizuar projekte të cilat kaherë priten nga shqiptarët në të dy anët e kufirit. Ai ka shprehur gatishmërinë e tij të plotë dhe të Qeverisë së Kosovës për rritjen e bashkëpunimit ekonomik, shkëmbimit tregtar dhe integrimin e tregut, duke hequr ... Mbledhja e 5-të e Qeverisë së Republikës së Kosovës. Qeveria e Republikës së Kosovës, e udhëhequr nga Kryeministri Albin Kurti, ka mbajtur mbledhjen e saj të rregullt, të pestën me radhë, në të cilën ka marrë vendim për miratimin e masave të përgjithshme dhe të veçanta për kontrollin, parandalimin dhe luftimin e pandemisë COVID – 19, në të gjithë territorin e ... (E plotësuar 14:17) - Udhëheqësi i delegacionit të Kosovës në dialogun me Serbinë, Besnik Bislimi konfirmoi se gjatë këtij muaji nuk do të ketë takim ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksadar Vuçiq. "Nuk ka përparim të mjaftueshëm të prekshëm për të organizuar një takim të udhëheqësve”, tha Bislimi pas përfundimit të ... “Sigurisht që shqiptarëve të Luginës së Preshevës do t’ju shkaktojë telashe shtesë, së pari rreth tollovisë që do të shkaktohet në vendkalimet kufitare në Konçul e Muçibabë, por, nëse Serbia duhet bindur se duhet respektuar marrëveshjet e nënshkruara, nëse ky vendim i reciprocitetit është vlerësuar si rrugë drejt arritjes së këtij qëllimi, duhet pritur reagimet ... Kurti bashkë me Vitinë vizituan edhe dhomat ku po ruhen vaksinat Anti-COVID. Me këtë rast Kurti tha se kanë vizituar IKSHPK’në për t’i falënderuar për punën që po bëjnë. Kurti u bëri thirrje qytetarëve që pa humbur kohë të vaksinohen, duke thënë se ky virus është vdekjeprurës dhe vaksinimi e ulë rrezikun për 20 fish. October 7,2021 IKD: Efikasiteti i Qeverisë në realizimin e agjendës legjislative gjatë shtatorit 2021. Prishtinë, 7 tetor 2021 – Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD) monitoron në vazhdimësi punën e Qeverisë së Republikës së Kosovës. (E plotësuar) Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci, do të mbajnë sot një konferencë për media. Telegrafi ka mësuar se në këtë konferencë, Kurti dhe Nagavci do njoftojnë për vendimin e ri ku të gjithë studentët do të lirohen nga pagesa për semestër. Qeveria e Kosovës ka mbajtur sot mbledhjen e 36-të, ku ka marrë disa vendime, raporton Express. Në fillim të kësaj mbledhje, kryeministri Kurti ka folur rreth vendimit të qeverisë për pajisjen me targa të përkohshme për automjetet me targa të Serbisë e që hyjnë në Kosovë nga të gjitha pikat kufitare. Pas shpalljes së ish kryeministrit të vendit, Sali Berishës, non grada nga Departamenti Amerikan i Shtetit ka nisur një debat i nxehtë politik nëse Berisha do jetë në sesionin e ri Parlamentar Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, tha se është arritur një marrëveshje në parim me Serbinë për shtendosjen e situatës në veri dhe përdorimin e targave të makinave. Diplomatët thanë se bisedimet nuk kanë përfunduar.

2021.10.16 19:43 user25310 Vleresime mbi punen e qeverise Kurti ?

Pershendetje.
Jam i Shqiperise dhe deshiroj te di mendimin tuaj mbi punen e bere nga Albini edhe qeveria e tij deri me tani.
A me duket mua apo po shenderrohet edhe ai ne nje Ed Ram i dyte ?
A po ben pune "fasade" siç ben ky i yni kendej kufirit apo po punon realisht mire ?
A jane te verteta akuzat per punesim familjaresh apo jane thjesht genjeshtra portalesh ?
Deri para ca kohesh kam patur shum shpresa per Albinin, duke menduar se mund te shnderrohet ne nje prires i krejt Shqiptarise, por disi kjo shprese po me zbehet.
Kam disa shoke nga Kosova, edhe me thone qe ne te vertete nuk eshte ashtu siç e prezanton veten por thjesht nje matrapaz . Mendimet nuk ua marr shume per baze sepse me duken disi biased pasi te katert duken si mbeshtetes te pdk.
Gjithsesi, nese dikush nga ju mundet te me drejtoje drejt nje raporti apo nje vleresimi asnjeanes rreth punes se Kurtit derime tani do e vleresoja shume.
submitted by user25310 to kosovo [link] [comments]


2021.10.16 19:43 TotoByAfrica_01 Will all the biomes be updated or just the swamp and birch forest?

I just want the desert updated man :(
submitted by TotoByAfrica_01 to Minecraft [link] [comments]


2021.10.16 19:43 --Jaime-- Real talk - so many messages but none worth reading

Real talk - so many messages but none worth reading submitted by --Jaime-- to lolgrindr [link] [comments]


2021.10.16 19:43 ImRomano Which class is the closest to Warlock Affliction?

Hey guys, I'm a wow player who wants to start playing Final Fantasy. I've been playing with Warlock Affliction for the past 10 years, and I've tried many other classes in wow, and many other classes in different mmorpgs, and the only class that felt remotely close to it was Curse on Albion Online. So, before I start playing, I just would like to know from the experience of those who played as an affliction in wow. Which class should I chose in ffxiv to get that same kind of experience. Multiple dots and rots on many different enemies, periodic dmg, etc.
submitted by ImRomano to ffxiv [link] [comments]


2021.10.16 19:43 Professor-L Just love it sooooo much!

i joined a server that said Eng/Ger, then to be fcked 2cweeks down the line where 99% or the server are German and i cant find any English speakers at all.
submitted by Professor-L to newworldgame [link] [comments]


2021.10.16 19:43 Itsapaul Yep, just sleep that off...

Yep, just sleep that off... submitted by Itsapaul to Kenshi [link] [comments]


2021.10.16 19:43 isafuck Updated Blahaj Map (16/10/21)

Updated Blahaj Map (16/10/21) submitted by isafuck to BLAHAJ [link] [comments]


2021.10.16 19:43 HoennBoi allay won lets goooooo

Sorry glare/copper golem fans
Hooray Allay fans
We now know why copper golems don't exist.
submitted by HoennBoi to Minecraft [link] [comments]


2021.10.16 19:43 toasterlandon dobře nebo dobré?

I'm a native English speaker, My mother and grandparents are from Czechia (circa 1984). In my early childhood they always used dobře for the neuter form of "good". I've been breezing through the Duolingo course, and never do i see it in the form dobře, only dobré. Can one of my native kinfolk here enlighten me on whether they've used one or the other form, and what the difference is?
submitted by toasterlandon to czech [link] [comments]


2021.10.16 19:43 Jenniferhammes Yellow Shark & The American Car Cemetery - Speedhunters

submitted by Jenniferhammes to karzygistest [link] [comments]


2021.10.16 19:43 Ragged-but-Right Washed colors on HDR?

Asus Rog Strixx xg43uq
When HDR is turned on the colors are all washed out and very low saturation. I am not able to change color settings on HDR, so I’ve been playing with HDR disabled. Any ideas on how to fix this?
submitted by Ragged-but-Right to XboxSeriesX [link] [comments]


2021.10.16 19:43 OrangeIllustrious499 So about Tectone playing honkai

If you dont like him or hate him just dont pay attention to his content or block him completely. Theres no need to like be super conscious about every single bit of his move, informing this sub about his actions like hes some kind of rare dangerous specimen.
At least give him a chance, only rise up when he causes dramas related to Honkai.
We are honkai captains remember, don't ever become what we are trying to prevent and get rid of
submitted by OrangeIllustrious499 to houkai3rd [link] [comments]


2021.10.16 19:43 Defiant_Slide3567 energy charged subliminals

How do submakers charge their subliminals with energy ?
submitted by Defiant_Slide3567 to Subliminal [link] [comments]


2021.10.16 19:43 _InvincibIe_ Nu doar Romania ci si China/India etc. au probleme MARI cu energia.

Nu doar Romania ci si China/India etc. au probleme MARI cu energia. submitted by _InvincibIe_ to Romania [link] [comments]


2021.10.16 19:43 mstrlaw Congress Should Subpoena Facebook Officials

Congress Should Subpoena Facebook Officials submitted by mstrlaw to BigTech [link] [comments]


2021.10.16 19:43 Damnit_Bird NLTOG on Halloween

NLTOG on Halloween submitted by Damnit_Bird to notliketheothergirls [link] [comments]


2021.10.16 19:43 Outlaw2The3nd Post Game

Was really trying to enjoy the game, but does every major character disappear from the game world after beating the game
submitted by Outlaw2The3nd to farcry [link] [comments]


2021.10.16 19:43 LackmustestTester Permanent Legacy: Wind Industry Plans to Abandon Millions of 500 Tonne Concrete Wind Turbine Bases

Permanent Legacy: Wind Industry Plans to Abandon Millions of 500 Tonne Concrete Wind Turbine Bases submitted by LackmustestTester to climateskeptics [link] [comments]


2021.10.16 19:43 According-Meet-5049 Any recommendations for newegg combo deals?

Looking for a new gaming pc and I was wondering whether or not any of the newegg combo deals where worth the money?
submitted by According-Meet-5049 to bapccanada [link] [comments]


2021.10.16 19:43 thearmoredtoaster [WTB] SF CTN or Warcomp CTN [CA]

Im tired and there might be typos here. Or maybe not. Read on to find out.
Looking for a SF closed tine Boi. Warcomp or otherwise.
$125 for new/newish, less if it's used.
Would also be interested in a 4P, would be willing to do a lil more for one of those. Maybe $150 or so since that's the new price.
Drop a comment below before sending me a PM. No chat messages.
:)
submitted by thearmoredtoaster to GunAccessoriesForSale [link] [comments]


2021.10.16 19:43 rubes___ Sevilla W [3] - 0 Real Madrid W - Jessica Martinez 81’

submitted by rubes___ to WomensSoccer [link] [comments]


2021.10.16 19:43 puffy-red A “friend” owes me money. What can I do?

As said in the title, a “friend” owes me money. $400 to be exact.
Context: Guy and I were friends back in secondary school, we grew apart but started talking again once in a while starting April this year since we both follow each other on IG.
He texted me some time in August wanting to borrow $100 at first because his pay was delayed and he needed to pay for his accommodation and bills. Hit me up a few days later asking for another $100, kept saying he’d pay me back once his pay is in.
Eventually borrowed $400 and kept promising that he’ll pay me soon. (To be fair, he did send me screenshots of emails with HR saying that his pay would be delayed) Told him he can pay me back slowly if he needs time.
I chased him everyday for an update on when he was gonna pay me back. Eventually he didn’t bother replying and I forgot about it. I just remembered about it today.
What can I do or say to get him to pay me back?
submitted by puffy-red to SingaporeRaw [link] [comments]


2021.10.16 19:43 adamarmyboy1 Pictures my girlfriend took while on FL4TFESTs Overland adventure in August!

Pictures my girlfriend took while on FL4TFESTs Overland adventure in August! submitted by adamarmyboy1 to subaru [link] [comments]


2021.10.16 19:43 LeGroutman Weed Delivery on Weekends

Starting tonight I will hit all three corners of Sanford. Northview, Carolina Trace and Tramway. Order by dms. 1/8ths at $40 1/2 at $130 Dubs at $17 Ozs at &350
submitted by LeGroutman to SanfordNC [link] [comments]


2021.10.16 19:43 Busman123 Columbus made “HoodTime”!

Columbus made “HoodTime”! submitted by Busman123 to Columbus [link] [comments]


http://dachniksem.ru